bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 6 maja 2015
  • wyświetleń: 2380

Potrzebny program remontów dróg?

Kiepski stan dróg lokalnych to temat, który dominuje na sesjach Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. Radny Roman Matyja wnioskuje, aby w naszym mieście przygotować kompleksowy program remontów dróg lokalnych.

remont drogi
Remont ulicy Anieli Krzywoń w 2012 roku · fot. google.com


W interpelacji do prezydenta miasta radny zaznacza, że stan wielu dróg lokalnych na terenie Bielska-Białej w ostatnich latach uległ znacznemu pogorszeniu. - Nawierzchnie dróg uległy degradacji w wyniku m.in. warunków atmosferycznych, dużych inwestycji prowadzonych w pobliżu tych dróg, a także nie wystarczających nakładów na ich remonty. Dlatego musimy coś zrobić w najbliższych latach, aby ten stan naprawić - mówił Roman Matyja.

Przewodniczący Komisji Budżetu zaproponował, aby miasto przygotowało raport dotyczący stanu dróg lokalnych. Na bazie tegoż raportu radni powinni opracować wieloletni program remontów dróg. - W konsekwencji należałoby umieścić w wykazie przedsięwzięć wieloletniej prognozie finansowej wszystkie ulice do remontu z rozpisaniem ich realizacji na poszczególne lata - tłumaczył radny.

Na sesji zastępca prezydenta zaznaczył, że trudno skonstruować taki program. - Ze względu na zapotrzebowanie na środki finansowe następowałyby niestety częste zmiany tego raportu - mówił Waldemar Jędrusiński. Szczegółową odpowiedź na swoją interpelację radny ma otrzymać na piśmie.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.