bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 maja 2015
  • wyświetleń: 4099

Pendolino tak, ale w kolejnych latach

Spółka PKP Intercity nie odchodzi od pierwotnego pomysłu rozbudowy siatki połączeń Express InterCity Premium realizowanej składami Pendolino o stolicę Podbeskidzia. Niemniej na sto procent superszybki pociąg nie dojedzie do Bielska-Białej w 2015 roku.

dworzec pkp
Pendolino tak, ale nie w tym roku · fot. bielsko.info


Jeszcze dwa lata temu władze spółki PKP Intercity zapowiadały, że Pendolino dojedzie do Bielska-Białej. Niestety z uwagi na zły stan torowiska między stolicą Podbeskidzia a Katowicami odłożono ten pomysł na następne lata. Nieoficjalnie pojawiały się informacje, że może to już nastąpić w grudniu 2015 roku. I faktycznie w tym czasie planowana jest rozbudowa siatki połączeń Express InterCity Premium, z tymże nie o Bielsko-Białą, lecz Gliwice...

- Planujemy rozbudowę siatki połączeń o kolejne miejscowości. Kolejne punkty, np. Bielsko-Biała to kwestia kolejnych lat, gdy realizowane będą prace modernizacyjne podnoszące jakość infrastruktury. Więcej szczegółów, np. liczba składów czy dokładne terminy jeszcze przed nami - mówi na łamach "Rynku Kolejowego" Beata Czemerajda z biura prasowego PKP Intercity.

ab / bielsko.info, źródło: Rynek Kolejowy

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.