bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 4 maja 2015
  • wyświetleń: 2234

Naraził na zakażenie wirusem HIV

Najbliższe miesiące spędzi w areszcie 36-letni mężczyzna, podejrzany o kradzież rozbójniczą oraz narażenie interweniującego policjanta na zarażenie wirusem HIV. Decyzję tę podjął bielski sąd na wniosek śledczych.

Do zdarzenia doszło w środę po południu w jednym z bielskich centrów handlowych. Policjant był świadkiem kradzieży, której 36-latek dopuścił się w aptece. Rabuś zaatakował ekspedientkę, która usiłowała go zatrzymać. Uderzył kobietę pięścią w twarz, a następnie odepchnął tak mocno, że kobieta się przewróciła. Policjant widząc zdarzenie, natychmiast podjął interwencję. Wraz z pozostałymi świadkami ruszył w pościg za złodziejem. Zatrzymał go i obezwładnił.

Sprawca wiedząc, że jest nosicielem wirusa HIV i mając świadomość tego, że został zatrzymany przez stróża prawa, opluł policjanta w oczy. Rabuś został przekazany w ręce patrolu. Policjant natychmiast został przewieziony do specjalistycznego szpitala w Chorzowie. Czeka go teraz seria badań oraz długi i stresujący czas oczekiwania na ich wyniki.

Zatrzymany mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. W czasie sprawdzeń w policyjnych bazach danych, okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary 2 lat więzienia. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Bielski sąd, na wniosek policji i prokuratury, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za kradzież rozbójniczą, naruszenie nietykalności cielesnej policjanta oraz narażenie go na zarażenie, może mu grozić nawet do 10 lat za kratami. W areszcie zatrzymany mężczyzna czekał będzie na kolejny wyrok.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.