bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 4 maja 2015
  • wyświetleń: 3873

Diecezjalna pielgrzymka do Łagiewnik

W niedzielę 3 maja do sanktuarium w Krakowie Łagiewnikach dotarli uczestnicy III pieszej pielgrzymki diecezjalnej, która wyruszyła ze stolicy Podbeskidzia 30 kwietnia. W wędrówce pątniczym szlakiem liczącym około 90 km udział wzięło ponad 1370 osób.

III diecezjalna pielgrzymka do Łagiewnik · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


W drodze do sanktuarium Bożego Miłosierdzia pątnicy nawiedzili Centrum św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Przed południem biskup Piotr Greger, wraz z kustoszem sanktuarium św. Jana Pawła II, ks. prałatem Janem Kabzińskim, powitali pielgrzymujących diecezjan. - Sanktuarium stoi w miejscu, w które, podczas pracy w zakładach Solvay, w czasie okupacji niemieckiej, wsiąkała krew i pot Karola Wojtyły - przypomniał kustosz.

Wspólnie z grupami diecezjan, którzy dojechali autokarami i prywatnymi samochodami, modlono się w sanktuarium słowami nabożeństwa do św. Jana Pawła. Modlono się za jego wstawiennictwem w intencjach powierzonym pielgrzymom. Na koniec odśpiewano Litanię do św. Jana Pawła.

Tegoroczna pielgrzymka przebiegała pod znakiem dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II. Pielgrzymka była także zaproszeniem Jezusa miłosiernego do nawiedzenia wszystkich parafii diecezji bielsko-żywieckiej. Peregrynacja obrazu Jezusa miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II rozpocznie się 20 września i potrwa do 19 czerwca roku przyszłego.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.