bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 4 maja 2015
  • wyświetleń: 1225

400 interwencji policji w weekend

Zakończyła się prowadzona w naszym województwie akcja "Bezpieczny weekend". Nad bezpieczeństwem czuwało blisko 500 bielskich policjantów. Niestety nie dla wszystkich kierujących spotkania z nimi zakończyły się bez konsekwencji.

Działania rozpoczęły się w czwartek o 6.00, a zakończyły w niedzielę o 22.00. W tym czasie policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego. Stróże prawa zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie innych przepisów ruchu drogowego, szczególnie stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

- Niestety zatrzymaliśmy 14 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę "na podwójnym gazie": siedmiu, którzy prowadzili swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości oraz identyczną liczbę kierujących, którzy znajdowali się w stanie po użyciu alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 55-latek kierujący Mazdą, który miał w organizmie ponad blisko 2 promile alkoholu. Policjanci z drogówki zatrzymali go w niedzielę wieczorem w Zabrzegu na ul. Stadionowej - relacjonuje nadkomisarz Elwira Jurasz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

W czasie trwania akcji nie doszło do wypadków drogowych. Odnotowaliśmy natomiast 39 kolizji drogowych. Policjanci przeprowadzili blisko 400 interwencji.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.