bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 2 maja 2015
  • wyświetleń: 2465

Sztafeta dla bielskiego hospicjum

O północy z soboty na niedzielę z Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Bielsku-Hałcnowie wyruszy sztafeta biegaczy promujących ruch hospicyjny. Chcą wspomóc organizację powstającego w Bielsku-Białej stacjonarnego hospicjum im. św. Jana Pawła II.

sztafeta miłosierdzia
Arkadiusz Baranowski (Multima) i Radosław Jamróz prezentują koszulki uczestników Sztafety Miłosierdzia.


30 kwietnia z sanktuarium wyruszyła 3. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej "Bielsko-Biała - Łagiewniki". Biegacze planują dogonić piechurów po około ośmiu godzinach sztafety. Rano powinni dotrzeć do Krakowa-Wróblowic, na miejsce ostatniego postoju pielgrzymki przed wejściem do Łagiewnik. Ostatnie sześć kilometrów pokonają łącząc się z pątnikami w poszczególnych grupach. Po drodze wręczą ulotki bielskiego Hospicjum św. Jana Pawła II. Ideą biegu jest zwrócenie uwagi pielgrzymów na miejsce i ludzi szczególnie oczekujących miłosierdzia, wyrażającego się wsparciem, życzliwością i pomocą. Biegacze zachęcą więc do świadczenia pomocy hospicjum, także materialnej, ponieważ obecnie hospicjum zbiera pieniądze na wyposażenie, które jest niezbędnym warunkiem do rozpoczęcia starań o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W ubiegłym roku z Hałcnowa wystartowało 5 uczestników Sztafety Miłosierdzia. Tym razem zapowiada się, że będzie ich ośmioro. Do przebiegnięcia mają około 80 kilometrów. Pobiegną w sztafecie, w dwuosobowych zespołach, zmieniających się co 20 kilometrów. Być może, podobnie jak w ubiegłym roku, po przebiegnięciu „swojego” dystansu biegacze dołączą jeszcze do swoich kolegów, żeby w sumie przebiec dłuższy dystans od zakładanego.

Ekipę stanowią sportowcy-amatorzy w różnym wieku, którzy czasem razem trenuję i organizują imprezy biegowe. Mają za sobą starty w licznych imprezach sportowych, także biegach długodystansowych. Są wśród nich twórcy prężnie działających: w Czechowicach-Dziedzicach stowarzyszenia „Rozbiegamy to miasto” (RyTM) oraz „Bestwinersów” w Bestwinie. Podczas pielgrzymki biegowej na trasie towarzyszyć im będzie samochód.

Koszulki z okolicznościowym nadrukiem podarowała biegaczom-pątnikom firma „Multima” z Bielska-Białej. - To dla nas radość, że możemy mieć swój udział w przedsięwzięciu na rzecz hospicjum - mówi szef „Multimy” Arkadiusz Baranowski, sam uprawiający i organizujący biegi ekstremalne i długodystansowe.

Na koszulkach jest także logo „Gościa”, który wraz z radiem diecezjalnym Anioł Beskidów medialnie wspiera pieszą i biegową pielgrzymkę. Redaktor naczelny Anioła Beskidów - ks. Jacek Pędziwiatr jest także jednym z uczestników sztafety (podobnie jak w ubiegłym roku).

- Prowiant każdy przygotowuje we własnym zakresie - wyjaśnia organizator sztafety Radosław Jamróz, nauczyciel, popularyzator sportu. - Trzeba zrobić zapas kanapek, bananów, zabrać trochę batonów i na pewno sporo wody, herbaty i napojów izotonicznych. Napoje regeneracyjne podarował biegaczom-pątnikom bielski „Sklep Biegacza”.

ups / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.