Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 3212

Palił się filtr w zakładzie Enersys

Dziewięć zastępów straży pożarnej gasiło we wtorek wieczorem pożar na terenie firmy Enersys, zajmującej się produkcją akumulatorów trakcyjnych i stacjonarnych.O godzinie 18.14 oficer dyżurny miejskiego stanowiska kierowania PSP odebrał zgłoszenie o pożarze filtra pierwszego stopnia na hali odlewniczej oraz części ciągu łączącego z filtrem drugiego stopnia. 27 osób, które znajdowało się wówczas na hali, opuściło ją jeszcze przed przybyciem straży. Działania strażaków polegały na ugaszeniu ognia i przeniesieniu w bezpieczne miejsce materiałów łatwopalnych znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie filtra. Równocześnie kamerą termowizyjną strażacy sprawdzili rurociąg łączący filtr pierwszego i drugiego stopnia.

pożar
Pożar w zakładzie Enersys · fot. Mateusz Sochalski'


Po ugaszeniu obu filtrów przewietrzono hale odlewni oraz zdemontowano fragmenty rury łączącej filtry. Po zakończeniu działań strażacy ponownie sprawdzili całą instalację filtracyjną kamerą termowizyjną. Widoczny był znaczny spadek temperatury w całym układzie.

Straty, oszacowane wstępnie na kwotę 40 tysięcy złotych, wynikają ze spalenia kasety filtra pierwszego i drugiego stopnia, ich obudowy oraz rurociągu łączącego filtry. Działania strażaków zostały zakończone o godzinie 20.30.

BM / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.