Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 8612

Za trzy lata ruszy budowa drogi S1?

Posłanka Mirosława Nykiel otrzymała zapewnienie od pełnomocnika rządu ds. zarządzania infrastrukturą drogową, że budowa drogi ekspresowej z Bielska-Białej do Mysłowic ruszy za trzy lata. Zgoła inną informację otrzymał od tego samego człowieka poseł Stanisław Szwed.

s69
W tym miejscu powstanie węzeł dróg ekspresowych S1 i S69 · fot. bielsko.info


- Dwa tygodnie temu rozmawiałam z Ministrem Zbigniewem Rynasiewiczem, który zapewnił mnie, iż w Programie dla Śląska są pieniądze na budowę S1. Byłam również z wizytą u dyrektora Wojciecha Żurka w GDDKiA w Katowicach w celu sprawdzenia na jakim etapie są prace warunkujące powstanie tej drogi i ewentualne przeszkody. Uzyskałam informację, iż wszystko przebiega zgodnie z planem. Za trzy lata powinna ruszyć budowa, która potrwa 3 lata - mówi posłanka Mirosława Nykiel.

Zupełnie inną odpowiedź na swoją interpelację ws. budowy drogi S1 otrzymał poseł Stanisław Szwed. - Z powodu wczesnego stanu prac przygotowawczych i wynikający z tego brak możliwości ogłoszenia przetargu w najbliższym czasie, przedmiotowy odcinek S1 został wpisany na listę rezerwową Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 - twierdzi Zbigniew Rynasiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Inwestycja będzie realizowana dopiero wtedy, gdy pojawią się oszczędności w wyniku realizacji projektów z listy podstawowej.

Różnica w informacji skierowanej do posła Szweda i posłanki Nykiel może wynikać z tego, iż Program dla Śląska jest nadal tworzony, przez co nie został zmieniony wpis w liście rezerwowej Programu Dróg Krajowych na lata 2014-2023 klasyfikujący odcinek Kosztowy-Bielsko-Biała jako zadanie podstawowe, a nie rezerwowe. - Aby nie pozostawiać wątpliwości zwróciłam się o pisemną odpowiedź do Ministra Zbigniewa Rynasiewicza dotyczącą tej ważnej dla regionu sprawy - dodaje Mirosława Nykiel.

Przypominamy, że w marcu Rada Miejska w Bielsku-Białej przyjęła stanowisko w sprawie ujęcia w Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych dróg ekspresowych S1 Kosztowy - Bielsko-Biała i S69 Bielsko-Biała - granica państwa.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.