Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 1491

Chcieli 6 mln złotych na obywatelski

Radni Prawa i Sprawiedliwości zaproponowali, aby przyszłoroczny budżet obywatelski został zwiększony o ponad 2 mln złotych. Projekt PiS-u upadł już na posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Samorządności.

Rajcy PiS-u postulowali o zwiększenie budżetu obywatelskiego z 3,75 mln złotych do 6 mln złotych. - Postulowaliśmy zwiększenie puli na każde osiedle z 75 tys. złotych do 125 tys. złotych oraz zwiększenie puli na projekty ogólnomiejskie z 1,5 mln złotych do 2,25 mln. złotych - mówi Maurycy Rodak, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Samorządności. Głosami koalicji rządzącej wniosek klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości nie został wprowadzony do porządku obrad najbliższej sesji.

W porządku obrad znalazł się natomiast projekt radnych klubu Platformy Obywatelskiej, którzy postulują pozostanie przy aktualnych zasadach budżetu obywatelskiego, czyli podziale kwoty 3,75 mln złotych na inwestycje osiedlowe (po 75 tys. złotych na każde osiedle) oraz projekty ogólnomiejskie (1,5 mln złotych).

- Wyciągnęliśmy rękę i chcieliśmy rozmawiać nad zwiększeniem kwoty na każde z osiedli. Jest wiele projektów osiedlowych, które przekraczają kwotę 75 tys. złotych. Zaproponowaliśmy próbę zwiększenia budżetu o 25 tys. złotych na każde osiedle, niestety nie było do tego woli radnych. Uważam, że to błąd, bo powinniśmy rozwiać budżet obywatelski - komentuje Przemysław Drabek, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Przypominamy, że w 2013 roku radni przeznaczyli na budżet obywatelski 2 mln złotych. W kolejnym roku kwota ta wzrosła do 3,75 mln złotych.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.