bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 905

Znęcał się nad swoją 81-letnią matką

53-letni bielszczanin, który bił i poniżał swoją schorowaną matkę, musi opuścić zajmowane wspólnie z nią mieszkanie. Decyzję tę podjął prokurator, obejmując jednocześnie podejrzanego policyjnym dozorem i zakazując mu zbliżania się do pokrzywdzonej.

Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na bielskim osiedlu Mieszka I, gdzie nietrzeźwy mężczyzna wszczął awanturę ze swoją matką. W czasie kłótni popchnął kobietę na meblościankę, dusił ją, groził jej śmiercią i wulgarnie przezywał. Groził też siostrze, która stanęła w obronie matki.

Badanie alkomatem wykazało, że sprawca miał w organizmie blisko promil alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Nazajutrz usłyszał zarzuty i został doprowadzony do prokuratury. Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem. Nakazał mu też opuścić lokal, w którym sprawca zamieszkiwał wspólnie ze swoją matką i zakazał mu zbliżania się do pokrzywdzonej.

Przemoc to naruszanie nietykalności osobistej, stosowanie kar cielesnych, zadawanie cierpień psychicznych, wszelkie formy poniżania. To także brak opieki, który ma konsekwencje dla zdrowia fizycznego lub psychicznego. Przemocą jest także celowe zaniechanie działań, które mogłyby zapobiec krzywdzie.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.