Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2018

Kierowca uszkodził dystrybutor LPG

W środę rano na stacji paliw w Bielsku-Białej przy ulicy Komorowickiej doszło do uszkodzenia dystrybutora gazu LPG. Nikt nie został ranny.

Kiedy Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 przybyła na miejsce zdarzenia, zastano przewrócony dystrybutor gazu LPG. Obsługa stacji zgłaszała wyczuwalny zapach gazu. Strażacy zabezpieczyli teren wokół dystrybutora w promieniu około 6 m. Zastawiono wszystkie zawory na instalacji gazowej, przy zbiornikach oraz na instalacji zasilającej dystrybutor oraz dokonano sprawdzenia zasięgu strefy zagrożenia wybuchem za pomocą specjalistycznego sprzętu pomiarowego.

Zawory dystrybutora zabezpieczały przed nadmiernym wypływem gazu z instalacji, ale nie gwarantowały skutecznego uszczelnienia wycieku. Dokonano kontrolowanego upustu gazu z fragmentu instalacji. Po usunięciu gazu ponownie sprawdzono zawory i nie zaobserwowano dalszego jego wycieku.

Kierownictwo stacji przekazało dane sprawcy, który podczas opuszczania stanowiska tankowania pojazdem marki MAN TGA zahaczył dystrybutor i spowodował jego uszkodzenie. Strażacy zalecili zakaz użytkowania instalacji LPG do czasu jej naprawy i przeglądu przez osoby uprawnione.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.