bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 4255

Żonkile na znak pamięci o Powstaniu

Uczniowie Zespołu Szkół Ogrodniczych w Bielsku-Białej rozdawali na ulicach miasta żonkile - symbol pamięci o ofiarach Powstania w Getcie Warszawskim.

Uczniowie rozdawali żonkile - 17.04.2015 · fot. ZSO


Zespół Szkół Ogrodniczych już po raz trzeci przyłączył się do obchodów Powstania w Getcie Warszawskim. W tym roku uczniowie samodzielnie zasadzili i pielęgnowali kwiaty, które symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Kwitną w tym samym czasie, gdy obchodzona jest właśnie ta rocznica. Związane są również z postacią Marka Edelmana - ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej.

17 kwietnia pod Teatrem Banialuka, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca zniszczoną w czasie II wojny synagogę, wolontariusze złożyli symboliczną wiązankę żółtych narcyzów. Następnie przeszli ulicą 11 Listopada, rozdając przechodniom żywe żonkile i informując o calach akcji. Spotkali się z bardzo pozytywnymi reakcjami większości mieszkańców, szczególnie żywiołowo reagowali starsi ludzie, którzy chętnie dzielili się z młodzieżą swoją wiedzą i wspomnieniami.

Koordynatorem działań była nauczycielka bielskiego Ogrodnika Katarzyna Sajdak, a towarzyszyło jej 16 młodych wolontariuszy.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.