Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 4288

Trwają zapisy na Rajd "Bartka"

Do 25 kwietnia trwają zapisy na XI edycję Rajdu "Bartka", który odbędzie się w dniach 2-3 maja.

rajd bartka 2014
Rajd Bartka 2014 · fot. arch. organizatora


Rajd "Bartka" to marsz górski, który tradycyjnie przejdzie z Bielska-Białej beskidzkimi szlakami do Wisły, na pamiątkę zajęcia tego miasta przez odziały Narodowych Sił Zbrojnych kpt. Henryka Flame "Bartka". Co roku w Rajdzie bierze udział kilkadziesiąt osób z Bielska-Białej i okolicznych miejscowości, a coraz częściej pojawiają się na nim goście z najdalszych zakątków Polski.

Wędrówka górska trwa ok. 12 godzin. Na miejscu, w Wiśle uczestnicy mają okazję spotkać się z kombatantami NSZ oraz rekonstruktorami historycznymi, którzy dysponują umundurowaniem i uzbrojeniem z epoki. 3 maja w Wiśle odbywa się rekonstrukcja słynnej defilady sprzed 69 lat.

Tegoroczna edycja jest organizowana przez Zespół Szkół Zgromadzenia Córek Bożej Miłości i Strzelecki Obwód Piechoty Górskiej przy współpracy z Grupą Rekonstrukcji Historycznej "Beskidy". Patronat nad imprezą objął Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych na Podbeskidziu oraz w imieniu księdza biskupa Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży ks. Piotr Hoffmann.

rajd bartka


Szczegóły Rajdu, regulamin i karta uczestnika znajdują się na stronie internetowej www.rajdbartka.pl. Udział w Rajdzie jest bezpłatny dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Bielska-Białej. Uczestnicy mają zapewnione wyżywienie, noclegi, przewóz plecaków oraz transport powrotny. Dla uczestników przewidziane są także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.