Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 1591

Bezpłatne porady adwokackie

Za nami:

25 kwietnia każdy będzie mógł uzyskać pomoc prawną w ramach Dnia Bezpłatnych Porad Adwokackich. W ogólnopolską akcję włączą się licznie adwokaci i aplikanci adwokaccy ze 178 miast w całej Polsce.

Świadomość prawna społeczeństwa jest w naszym kraju nadal bardzo niska, a nieznajomość prawa boleśnie dotyka obywateli. Polacy nie znają legalnych rozwiązań problemów, a po pomoc sięgają
w ostateczności i nierzadko późno, np. gdy sprawa jest już bardzo skomplikowana albo trafiła do sądu. Tak ważne jest więc zapobieganie szkodom wcześniej i temu służą porady adwokackie.

Coroczna inicjatywa Naczelnej Rady Adwokackiej kierowana jest do osób, których sytuacja materialna lub życiowa nie pozwala na skorzystanie z pomocy prawnika na zwykłych zasadach. Każdorazowo, w skali kraju, udzielanych jest około dziesięciu tysięcy porad. Najczęściej zainteresowani oczekują pomocy w sprawach spadkowych, alimentacyjnych, podziału majątku po rozwodzie. Pytają również o kwestie związane z prawem pracy, prawem ubezpieczeniowym, a także dotyczącym nieruchomości i wypadków komunikacyjnych. Zdecydowanie rzadziej zgłaszane są problemy z zakresu prawa karnego.

Osoby zainteresowane poradami powinny w miarę możliwości zabrać ze sobą dokumentację dotyczącą ich spraw (np. umowy, akty notarialne, pisma z urzędów). Pozwoli to adwokatom na dokładne zapoznanie się z problemem, a zatem na pełniejszą poradę.

W Bielsku-Białej ze względu na wcześniej zaplanowane szkolenia i zgromadzenie izby adwokackiej, akcje przeprowadzone będą 25 kwietnia. W pozostałej części kraju Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich zaplanowany jest na 18 kwietnia.

IX Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich w Bielsku-Białej

  • Małgorzata Brąclik, ul. Stojałowskiego 32 pok. 14
  • Brygida Piątek-Kociszewska, ul. Barlickiego 17
  • Sylwia Kucharska, Plac Św. Mikołaja 6/4
  • Leszek Adamczyk, ul. Sukiennicza 8
  • Zbigniew Wawak, Cieszyńska 8

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.