Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2776

Kosztowna impreza na dachu

Czterej młodzi mężczyźni, którzy zorganizowali imprezę na dachu jaworzańskiego sklepu będą musieli z własnej kieszeni pokryć koszty akcji służb ratunkowych. Dodatkowo za wykroczenie to może im grozić kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Oficer dyżurny przyjął w czwartek w samo południe niecodzienne zgłoszenie, z którego wynikało, że pijani mężczyźni wspięli się na dach sklepu spożywczego w Jaworzu przy ul. Cieszyńskiej. Pili tam alkohol, głośno przeklinali, a jeden z nich krzycząc, wyznawał miłość ekspedientce. Ponieważ drewniany dach, wysokiego około 5-metrowego budynku mógł się w każdej chwili zawalić, na miejsce natychmiast skierowano patrol.

32-letni uczestnik biesiady widząc umundurowanych stróżów prawa zszedł z dachu o własnych siłach. Pozostali kontynuowali zabawę i nie reagowali na polecenia stróżów prawa. Na miejsce skierowano straż pożarną, która przy pomocy wysięgnika przetransportowała policjantów na dach budynku. Sprawcy widząc, że nie mają szans na ucieczkę, zeszli z dachu. Badanie stanu trzeźwości czwórki zatrzymanych mężczyzn w wieku od 30 do 37 lat dało wyniki od 2 do 3 promili alkoholu. Wszyscy trafili do izby wytrzeźwień. Za swój czyn odpowiedzą wkrótce przed sądem. Z własnej kieszeni będą też musieli pokryć koszty akcji ratunkowej sięgające kilku tysięcy złotych.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.