bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 1013

Strażacy znów gasili pożary traw

Od początku roku bielscy strażacy wyjeżdżali do pożarów traw, łąk i nieużytków 70 razy. W całej Polce od początku 2015 roku strażacy wyjeżdżali do prawie 37 tys. takich pożarów, w ich wyniku 3 osoby zginęły, a 64 zostały ranne.

Minionej doby strażacy gasili pożary suchych traw i zarośli w Bielsku-Białej przy ulicy Iglastej oraz Lipnickiej, a także w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Mazańcowickiej, gdzie najprawdopodobniej pożar powstał od zwarcia w transformatorze energetycznym znajdującym się na słupie. Powiadomiono pogotowie energetyczne. Działania zastępów PSP i OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody na paląca się suchą trawę i zarośla. Transformator zabezpieczyło pogotowie energetyczne.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wspólnie z Państwową Strażą Pożarną ostrzega, że do wywołania ogromnego pożaru może przyczynić się już mała iskra. Przygotowana akcja "Rzuć palenie!" to akcja, która ma przypominać o niebezpieczeństwach związanych z wypalaniem traw, łąk i nieużytków oraz zachęcać do zrezygnowania z niebezpiecznych przyzwyczajeń. W jej ramach został wyprodukowany spot, który ma zwracać uwagę na ten istotny problem i przypominać o niepożądanych skutkach wypalania traw.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.