Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2015
  • 19 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 5488

Szykuje się rewolucja na przystankach

Archaiczny system rozkładu jazdy rodem z XX wieku to zmora pasażerów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej. W najbliższych latach ma się to zmienić.

mzk
Szykuje się rewolucja na przystankach · fot. ab / bielsko.info


Na marcowej sesji Rady Miejskiej wiceprzewodniczący Przemysław Drabek zwrócił uwagę na brak nowoczesnego rozkładu jazdy autobusów MZK w Bielsku-Białej. - Wnioskuje o przystąpienie do utworzenia mobilnej aplikacji i internetowego rozkładu jazdy - apelował radny.

Prezydent Jacek Krywult jeszcze na sesji zapewnił, że trwają intensywne prace nad nowoczesnym systemem informacji, konkrety jednak dopiero podał w pisemnej odpowiedzi na interpelację pełnomocnik prezydenta miasta.

- Unowocześnienie obecnie dostępnej informacji statycznej o stanie komunikacji miejskiej planowane jest w ramach wspólnie realizowanego przez MZK i MZD w Bielsku-Białej projektu dofinansowanego ze środków unijnych pn. "Rozwój zrównoważonego transportu miejskiego na terenie miasta Bielska-Białej. Elementem tego projektu jest budowa zintegrowanego systemu dynamicznej informacji pasażerskiej, który będzie informował pasażerów o zbieranych na bieżąco pozycjach autobusów oraz czasów przyjazdów i odjazdów z przystanków. Pozycje pojazdów przedstawiane będą na mapce wyświetlanej na stronie internetowej, w telefonach komórkowych jak i również na elektronicznych tablicach przystankowych zamontowanych na głównych przystankach autobusowych - informuje Henryk Juszczyk.

Realizacja projektu przewidziana jest na lata 2016-2017.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.