Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2015
  • 15 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 3219

Nikłe zainteresowanie wyborami

Zainteresowanie wyborami do Rad Osiedli jest znikome. Świadczy o tym fakt, że w 14 z 30 osiedli nie zgłoszono minimalnej liczby kandydatów.

osiedle karpackie
Os. Karpackie bez Rady Osiedla? To realny scenariusz... · fot. bielsko.tv


W miniony piątek upłynął termin zgłaszania kandydatur wyborczych do Rad Osiedli. Okazało się, że w 14 osiedlach nie zarejestrowano minimalnej liczby kandydatów. - W przypadku czterech osiedli nie uznaliśmy części zgłoszeń kandydatów ze względów merytorycznych. Pozostałe dziesięć osiedli nie osiągnęło minimalnej liczby kandydatów, dlatego przedłużamy termin przyjmowania zgłoszeń - mówi Jarosław Klimaszewski, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej.

Niewystarczającą liczbę kandydatów odnotowano w następujących osiedlach: Beskidzkie, Biała Krakowska, Biała Północ, Biała Śródmieście, Biała Wschód, Bielsko Południe, Dolne Przedmieście, Grunwaldzkie, Karpackie, Mieszka I, Piastowskie, Stare Bielsko, Straconka, Wojska Polskiego, To właśnie mieszkańcy tych osiedli będą mogli wziąć udział w wydłużonej do 15 kwietnia procedurze rejestracji kandydatów.

Kandydatów do Rad Osiedli rejestruje Miejska Komisja Wyborcza z siedzibą w Ratuszu, I piętro, pok. 43, na dodatkowych dyżurach, które zostały wyznaczone w dniach:
  • poniedziałek, od godz. 14.00 do 16.00
  • wtorek, od godz. 14.00 do 16.00
  • środa, od godz. 10.00 do 16.00


Przedłużony został również termin zgłaszania kandydatów do wszystkich Obwodowych Komisji Wyborczych. Przypominamy, że zgłoszenia kandydatów do OKW przyjmują pracownicy Biura Rady Miejskiej w dniach od 13 do 15 kwietnia 2015 r. w godzinach od 7.30 do 16.00 w Urzędzie Miejskim, Plac Ratuszowy 1, I piętro, pok. 54.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.