bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2015
  • 11 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 1166

Artur Górczyński w szeregach SLD

Poseł Artur Górczyński po raz drugi zmienił barwy klubowe. Polityk przeszedł z Polskiego Stronnictwa Ludowego do klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Artur Górczyński na środowej konferencji prasowej w Sejmie uzasadniał zmianę klubu. Argumentował, że wywodzi się z ruchów lewicowych i popiera projekty SLD w sprawie in vitro oraz ustawy o świadomym rodzicielstwie. - To był jeden z powodów, dla których zmieniłem barwy klubowe. To powrót do korzeni - stwierdził parlamentarzysta na łamach Onetu.

We wrześniu poseł Artur Górczyński wraz z grupą jedenastu posłów opuścił partię Twój Ruch. Parlamentarzysta z Goczałkowic-Zdroju dołączył wówczas do klubu parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego.

artur górczyński
Artur Górczyński · fot. bielsko.tv


Artur Robert Górczyński to absolwent Policealnego Studium Pracowników Służb Społecznych w Katowicach, którą ukończył w 1997 roku. Odbył też kursy specjalistyczne organizowane przy Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie. Był pracownikiem socjalnym w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Katowicach.

W czerwcu 2011 został członkiem Ruchu Palikota i przewodniczącym oddziału tej partii w Bielsku-Białej. W wyborach parlamentarnych w 2011 kandydował z 1. miejsca na liście tego ugrupowania w okręgu wyborczym nr 27 w Bielsku-Białej i uzyskał mandat poselski, otrzymując 9980 głosów. W październiku 2013, w wyniku przekształcenia Ruchu Palikota, został działaczem partii Twój Ruch. Kandydował bez powodzenia w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku.

ab / bielsko.info, źródło: Onet.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.