bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 listopada 2010
  • wyświetleń: 3999

Bielski zamek pod dachem

Wręczono nagrody za najlepszy projekt na zadaszenie dziedzińca zamkowego Muzeum w Bielsku-Białej. Pierwsze miejsce zdobył zespół architektów spółki Projekt Praga z Warszawy.

Dach nad bielskim zamkiem
fot. Urząd Marszałkowski


"Muzeum zamkowe w Bielsku-Białej jest ważnym obiektem na skalę wojewódzką, jest instytucją kultury naszego samorządu. Cieszy tak wielkie zainteresowanie konkursem i to na skalę ogólnopolską. Wszystkie projekty były bardzo ciekawe i oryginalne, a dzięki zwycięzcom będziemy się mieli czym pochwalić. Gratuluję wszystkim laureatom" - tymi słowami przywitał laureatów Marszałek Województwa Śląskiego Bogusław Śmigielski.

Zwycięzca - Spółka Projekt Praga - otrzymał 25 tys. zł a także zlecenie na wykonanie dokumentacji technicznej. Projekt został doceniony za oryginalny pomysł stworzenia wnętrza o indywidualnym charakterze i jednorodnej formie, a także optymalny sposób rozwiązania wszystkich założonych funkcji, szczególnie przez konsekwentne ukształtowanie wielofunkcyjnej przestrzeni.

Drugie miejsce zdobyła bielska spółka Gronner i Rączka, natomiast miejsce trzecie pracownia AIM Ireneusz Maksymiuk z Białegostoku.

Konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji i dokumentacji technicznej zadaszenia dziedzińca zamkowego Muzeum w Bielsku-Białej Zamku Sułkowskich ogłoszono 30 czerwca. Wpłynęły 22 prace, czterech spośród nich nie oceniano ze względu na braki formalne.

new / bielsko.info, źródło: Urząd Marszałkowski

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.