Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2327

9 kierowców na podwójnym gazie

Zakończyła się akcja "Bezpieczny weekend". Nad bezpieczeństwem na naszych drogach czuwało ponad 400 bielskich policjantów. Niestety nie dla wszystkich kierujących spotkania z nimi zakończyły się bez konsekwencji.

Działania rozpoczęły się w piątek o 6.00, a zakończyły w poniedziałek o 22.00. W tym czasie policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego. Stróże prawa zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie innych przepisów ruchu drogowego, szczególnie stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

- Niestety, zatrzymaliśmy 9 kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 46-latek kierujący Toyotą, który miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Policjanci z drogówki zatrzymali go w niedzielę wieczorem w Czańcu na ul. Wojtyły, gdzie sprawca na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem, uszkodził dwa znaki, a swoją jazdę zakończył w przydrożnym rowie - relacjonuje nadkomisarz Elwira Jurasz z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

W czasie trwania akcji doszło do 2 wypadków drogowych, w których ranne zostały 2 osoby. Do obu wypadków doszło w piątek, 3 kwietnia. Pierwszy z nich wydarzył się tuż po 10.00 w Bujakowie na ul. Bielskiej, gdzie 47-letnia kierująca Dacią podczas zawracania zderzyła się z prawidłowo jadącym Fiatem. Na skutek zderzenia 56-latka kierująca Fiatem doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Do drugiego wypadku doszło przed 17.00 na bielskiej ul. Andersa, gdzie 34-letni kierowca fiata Punto najechał na tył samochodu tej samej marki, kierowanego przez 52-letniego bielszczanina. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznała jego 51-letnia pasażerka. Odnotowano również 41 kolizji drogowych.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.