Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2015
  • 12 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 8379

Nowa organizacja ruchu przy Białej

Miejski Zarząd Dróg podjął decyzję o likwidacji tymczasowej sygnalizacji na skrzyżowaniu ulicy Mazańcowickiej i Komorowickiej w Komorowicach Krakowskich.

skrzyżowanie komorowicka - mazańcowicka
18 kwietnia na skrzyżowaniu ulic Mazańcowickiej i Komorowickiej zacznie obowiązywać nowa organizacja ruchu · fot. bielsko.info


Obecnie na skrzyżowaniu ulic Komorowickiej i Mazańcowickiej pierwszeństwo przejazdu przebiega wzdłuż ulicy Komorowickiej natomiast ulica Mazańcowicka jest drogą podporządkowaną. Przeprowadzona analiza zasadności budowy sygnalizacji świetlnej oraz pomiary ruchu nie potwierdziły konieczności budowy sygnalizacji świetlnej.

Diagram ruchu i jego struktura kierunkowa jednoznacznie określiła, iż dzisiejsza organizacja ruchu jest nieodpowiednia do natężenia ruchu na poszczególnych wlotach. Z przeprowadzonych pomiarów ruchu wynika, że główna relacja przebiega od ulicy Grażyńskiego w kierunku skrzyżowania z ulicą Mazańcowicką, a następnie w lewo w ulicę Komorowicką.

Miejski Zarząd Dróg postanowił zrezygnować z istniejącej na skrzyżowaniu trójwlotowym (Mazańcowicka-Komorowicka) sygnalizacji tymczasowej. Ponadto na skrzyżowaniu zostanie zmieniona organizacja ruchu. Pierwszeństwo przejazdu zostanie ustalone od ulicy Mazańcowickiej do lewoskrętu w ulice Komorowicką. W ocenie MZD pozwoli to dodatkowo upłynnić ruch na sąsiednim skrzyżowaniu tj. Mazańcowicka - Grażyńskiego.

Planowana zmiana organizacji ruchu dodatkowo będzie oznaczona w terenie znakami D-48 z tabliczką od kiedy obowiązuje zmiana (wloty Mazańcowicka i Komorowicka od centrum). Nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Mazańcowickiej i Komorowickiej będzie obowiazywać od 18 kwietnia 2015 roku.

Projekt nowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu Mazańcowicka - Komorowicka:

projekt organizacji ruchu
Projekt organizacji ruchu · fot. MZD Bielsko-Biała

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.