Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2015
  • 9 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2799

Emerytowany dyrektor jest gorszy?

Radna Małgorzata Zarębska, prezes stowarzyszenia Niezależni.BB, na ostatniej sesji poruszyła kwestię obsadzania stanowisk dyrektorów miejskich placówek oświatowych.

szkoła
Emerytowany dyrektor jest gorszy? · fot. bielsko.info


W swojej interpelacji radna Małgorzata Zarębska zapytała prezydenta o konkursy na stanowisko dyrektora. - Czy prawdą jest, iż w ubiegłym roku nie przeprowadzono ani jednego konkursu na stanowisko dyrektora? Czy powierza się funkcje dyrektorów szkół osobom, które uzyskały już wiek emerytalny? - pytała Małgorzata Zarębska.

Interpelacja wg radnej ma zwrócić uwagę na fakt, iż obecny sposób obsadzania stanowisk dyrektorskich uniemożliwia wyłonienie spośród nauczycieli nowych, energicznych osób, które z powodzeniem mogłyby wystartować w konkursach i zmierzyć się z wymogami stawianymi dyrektorom placówek oświatowych. - Jest to moim zdaniem kolejny przykład na skostnienie obecnego układu władzy, nawet na stosunkowo niskich szczeblach - dodała radna.

Prezydent Jacek Krywult podkreślił, że dyskryminacja pracowników ze względu na ich wiek jest niezgodna z prawem unijnym. - To jest karalne. Jakby pani znała prawo pracy, to wiedziałaby pani, że tak nie wolno robić - oznajmił prezydent Bielska-Białej. - Ja nie patrzę na wiek, czy na płeć, dla mnie liczy się tylko czy dyrektor jest dobry, czy zły - zakończył Jacek Krywult.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.