bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 sierpnia 2011
  • 29 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 5723

Bezpieczny powrót do szkoły

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

W ubiegłą sobotę i niedzielę korzystając z uprzejmości i pomocy bielskich Centrów Handlowych „Gemini” i „Auchan” policjanci Wydziału Ruchu Drogowego i Prewencji przy współudziale zaprzyjaźnionych służb m.in. Straży Pożarnej oraz Ratownictwa Medycznego w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” oraz „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzili konkursy dla najmłodszych z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie.

Można było obejrzeć radiowozy i motocykle policyjne oraz sprzęt, jakiego na co dzień używają policjanci i strażacy. Zaprezentowano także zasady udzielania pierwszej pomocy na drodze.

Bezpieczna droga do szkoły w Gemini


„Bezpieczne Wakacje” oraz „Bezpieczna droga do szkoły” to akcje mające na celu propagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży oraz uświadomienie zagrożeń, jakie mogą spotkać naszych najmłodszych. Celem akcji było także zwrócenie uwagi dzieci na zagadnienie bezpieczeństwa, co może uchronić ich przed wypadkiem, np. samochodowym.

W akcji uczestniczyli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb Straży Pożarnej oraz Ratownictwa Medycznego. Zaprezentowany został sprzęt, jakiego na co dzień używają stróże porządku. Z bliska można było obejrzeć radiowozy, motocykle policyjne, wozy strażackie.

Policjanci zorganizowali „kącik profilaktyczny”, w którym uczyli, jak unikać zagrożeń, m.in. jak prawidłowo przewozić dziecko w samochodzie, a także jak oznaczyć nasze pociechy, aby mogły być bezpiecznymi uczestnikami ruchu drogowego.

Przez cały czas trwania akcji odbywały się konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie z atrakcyjnymi nagrodami. Każdy uczestnik konkursu otrzymał odblaskowe gadżety a najmłodsi kolorowanki. Dziękujemy za wspólną zabawę!

adv / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj