Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2015
  • 8 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 8646

Będzie nowe rondo przy S1

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Międzyrzeckiej z łącznicą drogi ekspresowej S-1.

rondo, s1, auchan
Ronda przy drodze ekspresowej S1 na wysokości centrum handlowego Auchan · fot. bielsko.info


Decyzją Rady Miejskiej w Bielsku-Białej kategoria ulicy Międzyrzeckiej została zmieniona z powiatowej na wojewódzką, na odcinku od drogi ekspresowej S-1 do ul. Cieszyńskiej. Z kategorii dróg powiatowych wykluczono również odcinek ul. Cieszyńskiej i Al. Gen. Władysława Andersa. W związku z tym Minister Infrastruktury i Rozwoju wydał opinię, że konieczna jest rozbudowa węzła drogi ekspresowej S-1 po stronie północnej. Obecny zjazd z drogi ekspresowej na ulicę Międzyrzecką powodował utrudnienia w ruchu drogowym, co skutkowało częstymi korkami.

Według ekspertów obecne skrzyżowanie za kilka lat byłoby już praktycznie nieprzejezdne, ponieważ stale zwiększające się natężenie ruchu drogowego niebawem wyczerpałoby jego przepustowość. W celu poprawy sytuacji na skrzyżowaniu brano pod uwagę różne rozwiązania, m. in. budowę sygnalizacji świetlnej czy dodatkowej łącznicy. Ostatecznie zdecydowano jednak, że najlepszym i najbardziej korzystnym sposobem rozładowania ruchu będzie budowa ronda. Dzięki niemu poprawić ma się sytuacja ruchu drogowego na węźle drogi ekspresowej S-1 z ulicą Międzyrzecką na wlocie północnym. Nowe rondo powstanie w ramach kompleksowej przebudowy dróg Międzyrzeckiej i Cieszyńskiej. Szacowany koszt inwestycji to 1,4 mln zł. Oferty można składać do 9 kwietnia 2015 r.

W ramach przebudowy ulic Międzyrzeckiej i Cieszyńskiej planowana jest również budowa ronda na południowej łącznicy z drogą S-1, a także ronda turbinowego na skrzyżowaniu z ulicą Cieszyńską. Przebudowa ul. Międzyrzeckiej zakłada również utworzenie obustronnego chodnika, jednostronnej ścieżki rowerowej, przejść dla pieszych, zatok autobusowych i montaż nowego oświetlenia. Ponadto ul. Międzyrzecka zostanie przedłużona o nowy odcinek drogi w kierunku ul. Cieszyńskiej.

as / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.