Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 3948

Zamontują GPS w autobusach MZK?

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radny Przemysław Drabek interpelował ws. wprowadzenia mobilnej aplikacji rozkładu jazdy. Okazuje się, że szykuje nam się prawdziwa rewolucja informacyjna w MZK.

mzk bielsko
Zamontują GPS w autobusach MZK? · fot. UM Bielsko-Biała


Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej już w ubiegłej kadencji wnioskował, aby MZK przystąpiło do tworzenia aplikacji mobilnego rozkładu jazdy . - W obecnych czasach wydaje się to czymś wręcz niezbędnym. Dzięki takiej aplikacji mieszkańcy i turyści będą mogli w łatwy i szybki sposób otrzymać informację o czasie przyjazdu autobusu, jego aktualnym położeniu, a także zaplanować trasę przejazdu - mówił Przemysław Drabek.

Prezydent jeszcze na sesji zapewniał, że w MZK trwają bardzo intensywne prace w tej sprawie. - Mam nadzieję, że niebawem zostaną zakończone. Oprócz tego ze środków unijnych ma powstać cały system rozkładu z informacją mobilną - odpowiedział Jacek Krywult.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.