Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2506

Niezależni mają zapewnić wsparcie

Stowarzyszenie Niezależni.BB włącza się w kampanię przed wyborami do rad osiedli, które w Bielsku-Białej odbędą się 10 maja. Prezes Małgorzata Zarębska zapowiada w specjalnym liście, że stowarzyszenie chce pomóc w kampanii wszystkim niezależnym i bezpartyjnym kandydatom.

niezależni.bb
Małgorzata Zarębska i Janusz Okrzesik


- Szanujemy werdykt wyborców, którzy na kolejne lata powierzyli miasto w ręce dotychczasowej ekipy z Jackiem Krywultem na czele, ale to nie znaczy, że przez najbliższe cztery lata będziemy tylko bezczynnie się przyglądać i krytykować poczynania władz - piszą w liście Niezależni.BB.

- Rozwój miasta i powodzenia jego mieszkańców zależy nie tylko od głosowania raz na cztery lata, lecz przede wszystkim od codziennej aktywności obywateli. Najlepszym przejawem takiej aktywności obywatelskiej są rady osiedlowe, pomocnicze organy samorządu terytorialnego, reprezentujące interesy naszych najmniejszych, dzielnicowych społeczności. Zapewniają one mieszkańcom choćby niewielki wpływ na lokalny samorząd - czytamy dalej.

Niezależni.BB postanowili włączyć się w kampanię do rad osiedlowych. Nie zamierzają jednak wystawiać własnych kandydatów lecz chcą pomóc w kampanii wszystkim niezależnym i bezpartyjnym społecznikom. - Nie będziemy nikogo pytać o polityczne sympatie ani sprawdzać legitymacji. Chęć społecznej pracy, poświęcania prywatnego czasu bez wynagrodzenia - to dla nas dostateczna rekomendacja. Wystarczy że łączy nas miłość do miasta - piszą Zarębska i Okrzesik.

Stowarzyszenie zachęca wszystkich niezależnych kandydatów do zgłaszania się do Niezależnych.BB i obiecuje pomoc w kampanii, by wyrównać szanse w starciu z partyjnymi komitetami. Można to uczynić przez kontakt mailowy (stowarzyszenie@niezalezni-bb.pl) lub telefoniczny (Małgorzata Zarębska - tel. 660 627 371).

Na początek Niezależni przygotowali dla wszystkich zainteresowanych wyborami informacje formalne, które znaleźć można na stronie www.niezalezni-bb.pl. Niebawem na stronie tej pojawi się więcej informacji o wyborach. Planowane jest także przeprowadzenie szkolenia dla kandydatów na członków rad osiedli oraz wydanie gazety, w której Niezależni.BB zachęcali będą do czynnego udziału w majowych wyborach.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.