Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2786

Usuwali skutki wichury - zdjęcia

Połamane drzewa, zerwane dachy to skutki wczorajszych silnych podmuchów wiatru. Łącznie minionej doby bielscy strażacy interweniowali 43 razy - 13 razy na teranie Bielska-Białej, 30 w powiecie bielskim.

Interwencje straży pożarnej - 31.03.2015 · fot. Bielsko112


Największe zniszczenia odnotowano w Wilkowicach, gdzie uszkodzony został dach werandy budynku jednorodzinnego przy ulicy Grabecznik. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu folią zerwanego poszycia werandy budynku mieszkalnego na powierzchni 24 mkw. O godzinie 22.00 strażacy cięli i usuwali drzewo wyrwane z korzeniami, które przewróciło się na budynek mieszkalny przy ulicy Żywieckiej w Wilkowicach. W wyniku zaistniałego zdarzenia, uszkodzone zostały tralki balustrady na balkonie budynku.

Późnym wieczorem strażacy usuwali konary drzew z pasa drogi S-1 w Świętoszówce. Gałęzie uderzając w szyby na wiadukcie wyrwały jedną z nich. Szyba stwarzała zagrożenie upadku z wysokości na drogę lokalną znajdującą się pod wiaduktem. Powiadomiono GDDKiA w Katowicach, ta skierowała na miejsce brygadę, która zajęła się usadowieniem szyby w prowadnicach.W Czańcu przy ulicy Kard. Karola Wojtyły dwudziestometrowy świerk pochylony był na budynek mieszkalny. Drzewo stwarzało bezpośrednie zagrożenie zawaleniem z uwagi na naderwane korzenie. Strażacy usunęli drzewo. Znaczącym utrudnieniem była duża ilość przewodów energetycznych znajdujących się nad jezdnią.

Odnotowano również zdarzenia, w których drzewa spowodowały uszkodzenia samochodów osobowych. Takie interwencje miały miejsce w Bielsku-Białej przy ulicy Czołgistów, gdzie uszkodzone zostały pojazdy marki Renault Clio (uszkodzona maska) oraz Fiat UNO (uszkodzony dach pojazdu). Na szczęście nikt nie został ranny. W Bielsku-Białej przy ulicy Krzemiennej strażacy cięli i usuwali powalone drzewo z pojazdu marki Fiat Punto należące do Komendy Miejskiej Policji.

Pozostałe akcje dotyczyły głównie usuwania i cięcia powalonych konarów drzew z jezdni, posesji oraz opierających się o linie energetyczne i telekomunikacyjne. W dniu dzisiejszym odnotowano 7 interwencji, wszystkie dotyczyły powalonych lub niebezpiecznie pochylonych drzew.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.