Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 marca 2015
  • wyświetleń: 2094

Trzy Złote Maski dla bielskich teatrów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Podczas uroczystej gali w katowickim w Teatrze Śląskim już po raz 47. wręczono nagrody artystom województw śląskiego i opolskiego za osiągnięcia teatralne w roku 2014. Trzy Złote Maski przypadły w udziale teatrom z Bielska-Białej.

złote maski
Gala Złotych Masek


W kategorii "Rola wokalano-aktorska - rola męska" Złotą Maskę otrzymał Tomasz Lorek za rolę tytułową w spektaklu "Zorba" Josepha Steina i Johna Kandera w reżyserii Witolda Mazurkiewicza w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. W kategorii "Scenografia" nagroda przypadła Agacie Skwarczyńskiej za scenografię do spektaklu "Królowa Margot. Wojna skończy się kiedyś" Tomasza Jękota i Wojciecha Farugi w reżyserii Wojciecha Farugi w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Trzecią Złotą Maską w kategorii "Spektakl dla młodych widzów" zostało nagrodzone przedstawienie "Pierścień i róża" Williama M. Thackeray’a w reżyserii Pawła Aignera w Teatrze Lalek Banialuka im. J. Zitzmana w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.