bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 marca 2015
  • wyświetleń: 2588

Pijany "skasował" dwa samochody

Ponad 2 promile alkoholu wykazało badanie nietrzeźwego kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policyjnym pościgiem z prędkością 150 km/h, stwarzając poważne zagrożenie bezpieczeństwa, a po drodze uszkodził dwa zaparkowane samochody.

W sobotę w nocy w Kaniowie na ul. Krzywolaków, patrol z drogówki usiłował zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę Opla Astry. Kierujący na widok policjantów zwolnił, a następnie gwałtownie przyspieszył i omal nie potrącił zatrzymującego go funkcjonariusza. Policjanci ruszyli w pościg za uciekinierem. Sprawca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe i nadal kontynuował ucieczkę. Jechał pasem przeznaczonym do jazdy w kierunku przeciwnym z prędkością 150 km/h i omal nie doprowadził do czołowego zderzenia z innym pojazdem, którego kierowca w porę zdążył zjechać na pobocze.

W pewnym momencie utracił panowanie nad samochodem i uderzył w zaparkowane na poboczu pojazdy: Citroena i Renaulta, a następnie na dobre ugrzązł w polu ornym. W dalszym ciągu nie reagował na polecenia policjantów i stawiał opór. Został zakuty w kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Stracił już prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości może mu grozić nawet do 2 lat za kratami. Odpowie też za szereg wykroczeń, których dopuścił się w czasie ucieczki.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.