Wiadomości

  • 29 marca 2015
  • wyświetleń: 1532

Siedziba prewencji do remontu

W siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach podpisano dwanaście umów na termomodernizację obiektów śląskiego garnizonu policji. Wśród obiektów znajduje się siedziba Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji przy ulicy Zwierzynieckiej w Bielsku-Białej.

Dzięki staraniom Wydziału Inwestycji i Remontów Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach prowadzony jest szereg prac remontowych i inwestycyjnych w śląskim garnizonie. Na ich realizację na bieżąco zdobywane są środki pomocowe, pochodzące z funduszy ochrony środowiska, w szczególności na termomodernizację obiektów policyjnych.

W siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zostało podpisano dwanaście umów, dotyczących przekazania środków finansowych na realizację tych zadań. W ramach podpisanych umów szacunkowy, całkowity koszt realizacji zadań wynosi 5 644 263,50 zł, a kwota dofinansowania wynosi 2 254 331,00 zł.

Projekty zakładają wykonanie m.in. dociepleń budynków oraz wymiany ich okien, drzwi i bram. Ponadto zmodernizowane zostaną wewnętrzne instalacje centralnego ogrzewania. Podpisane umowy przewidują również likwidację przestarzałych kotłowni. Przeprowadzenie powyższych prac znacząco ograniczy emisję zanieczyszczeń pyłowo-gazowych do atmosfery oraz zmniejszy zapotrzebowanie policyjnych budynków na energię cieplną. Prace związane z planowanymi działaniami zostaną zakończone do końca bieżącego roku.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.