Wiadomości

  • 29 marca 2015
  • wyświetleń: 1312

Ostrzegali przed metodą na wnuczka

"Jak nie dać się oszustom" - pod takim hasłem odbyło się spotkanie policjantów z osobami starszymi i niepełnosprawnymi, które w ramach "Dnia otwartego" zorganizowane zostało przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

policja, seniorzy
Policjanci ostrzegali przed popularną ostatnio metodą oszustwa na tzw. "wnuczka" · fot. KMP Bielsko-Biała


Głównym tematem spotkania policjantów z seniorami była problematyka przestępstw dokonywanych na szkodę osób starszych. Nadkom. Aleksandra Gęga i nadkom. Wiesław Mizia z Wydziału Prewencji bielskiej komendy przypomnieli słuchaczom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Spotkanie miało na celu podniesienie świadomości uczestników na temat zagrożeń z jakimi mogą spotkać się osoby starsze oraz sposobów ich unikania.

W tym celu policjanci przedstawili także prezentację, aby przestrzec seniorów przed oszustami stosującymi różne metody w celu wyłudzenia pieniędzy. Szczególną uwagę zwrócili na problem oszustw dokonywanych metodą "na wnuczka". Uczestnicy dowiedzieli się również, jak mają zareagować, kiedy widzą, że ktoś łamie przepisy prawa. Podczas zajęć mundurowi zachęcali do noszenia elementów odblaskowych na ubraniach. Rozdali także ulotki przestrzegające przed oszustami.

W "Dniu otwartym" uczestniczyli również przedstawiciel innych instytucji, m.in.: prokuratury, Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Uczestnicy spotkania mogli skorzystać z wsparcia radcy prawnego i psychologa. Do dyspozycji osób niesłyszących obecny był tłumacz języka migowego.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.