bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 marca 2015
  • wyświetleń: 1753

Pogranicznicy w nowej siedzibie

25 marca odbyło się uroczyste otwarcie Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej, która od niedawna mieści się w Bielsku-Białej przy ulicy Komorowickiej 164.

Otwarcie Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej - 25.03.2015 · fot. Straż Graniczna


W uroczystościach wzięli udział: Piotr Stachańczyk - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, gen. dyw. SG Dominik Tracz - Komendant Główny Straży Granicznej, Grzegorz Polak - Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Funduszy Europejskich oraz płk SG Jacek Gartman - Komendant Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej.

Placówka w Bielsku-Białej powstała 1 stycznia 2014 roku, ale jej siedziba do 15 lutego 2015 roku mieściła się w Cieszynie. Została utworzona na bazie Placówek Straży Granicznej w Cieszynie i w Żywcu, które zlikwidowano 31 grudnia 2013 roku, zgodnie z harmonogramem przekształceń organizacyjnych Straży Granicznej, zawartych w Założeniach wieloletniej koncepcji funkcjonowania Straży Granicznej w latach 2009 - 2015.

Placówka Straży Granicznej w Bielsku-Białej administruje odcinkiem granicy państwowej z Republiką Czeską i Słowacką oraz realizuje swe zadania w głębi kraju. Swym zasięgiem obejmie miasta: Bielsko - Biała, Jastrzębie-Zdrój, Żory oraz powiaty: bielski, cieszyński, oświęcimski, pszczyński, wadowicki, żywiecki.

Docelowo w PSG Bielsko - Biała służbę pełnić będzie 75 funkcjonariuszy.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.