bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 marca 2015
  • 27 marca 2015
  • wyświetleń: 5558

Rada jednogłośnie w sprawie S1 i S69

Rada Miejska w Bielsku-Białej przyjęła stanowisko w sprawie ujęcia w Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych dróg ekspresowych S1 Kosztowy - Bielsko-Biała i S69 Bielsko-Biała - granica państwa.

s69
Droga ekspresowa S69 - tym miejscu ma powstać węzeł Suchy Potok · fot. bielsko.info


Przypominamy, że projekt budowy dróg S1 z Mysłowic do Bielska-Białej i S69 z Bielska-Białej do granicy ze Słowacją (tzw. obejście Węgierskiej Górki) w grudniu został wpisany do listy rezerwowej Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych, co znacząco oddaliło wizję rychłej realizacji obu drogowych inwestycji. Na szczęście Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zrewalidowało swoje plany.

- Z uwagi na wysoką pozycję w Dokumencie Implementacyjnym oraz zapisy Kontraktu Terytorialnego dla województw: śląskiego i małopolskiego, inwestycja S1 Pyrzowice - Bielsko-Biała będzie przedmiotem dalszych analiz Ministerstwa - czytamy na stronie Ministerstwa. Rosną również szansę na realizację brakującego odcinka drogi ekspresowej S69. Przeniesienie tego zadania do listy podstawowej będzie możliwe w przypadku pojawienia się oszczędności w ramach limitu dla Programu lub zgody Rady Ministrów na zwiększenie limitu.

Na dzisiejszej sesji Rada Miejska jednogłośnie uchwaliła stanowisko ws. realizacji tych dwóch kluczowych dla stolicy Podbeskidzia i regionu dróg. - Sprawa jest ważna dla naszego miasta i całego regionu. Myślę, że jeśli parlamentarzyści z naszego regionu będą walczyć o te dwie drogi, to jest duża szansa na realizację przedsięwzięcia - mówił Jarosław Klimszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.