Wiadomości

  • 23 marca 2015
  • 12 czerwca 2015
  • wyświetleń: 25695

Udane dni Bielska-Białej - foto, wideo

Za nami tegoroczne Dni Bielska-Białej. Na koncercie Golec uOrkiestry bielszczanie szczelnie wypełnili plac Ratuszowy. W sobotę na terenach obok hali Pod Dębowcem dla tysięcy widzów zagrał Dżem, a w niedzielę DJ Bobo.

Koncert Golec uOrkiestra - 05.06.2015 · fot. Lucjusz Cykarski / Bielskie Centrum Kultury


Znakomita pogoda i lubiani w Bielsku-Białej bracia Golcowie sprawili, że w piątkowy wieczór widzowie dosłownie "wylewali się" z placu obok Ratusza. Na scenie pojawiło się kilkudziesięciu artystów. Wzmocnionej o dodatkowych instrumentalistów Golec uOrkiestrze, towarzyszyły dwa chóry Bielskiego Centrum Kultury - Ave Sol i Bielski Chór Kameralny oraz Bielska Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Rafała Rozmusa.Bracia Golcowie przygotowali na tę okazję premierowy koncert, aranżując swoje utwory na nowo. W repertuarze znalazły się właściwie same hity - od rozpoczynającego koncert Ty i tylko ty, poprzed Góalskie tango, Pędzą konie aż po finałowe Ściernisko. Zupełnie zaskoczyli widzów bisami, którymi okazały się premierowo wykonane piosenki Skaldów, które za tydzień będą wykonane na jubileuszowym koncercie big-beatowej formacji w Opolu. Usłyszeliśmy Z kopyta kulig rwie, Medytacje wiejskiego listonosza i Wiosnę.Na sobotni koncert Dżemu widzowie przyjeżdżali autobusami, samochodami, szli pieszo i jechali jednośladami - motocyklami i rowerami. Piękna pogoda sprawiła że ten koncert zmienił się w prawdziwy blues-rockowy piknik. Tysiące ludzi wypełniło namiot obok hali Pod Dębowcem oraz jego okolice. Wiele osób rozkładało koce na trawie. Przychodziły całe rodziny od dzieci poprzez młodzież po dorosłych i "starszych nastolatków". Dżem zaprezentował wszystko co najlepsze ze swojego bogatego repertuaru. Znane przeboje zarówno te z ostatnich płyt nagranych z Maciejem Balcarem jak i stare hity, a także kilka muzycznych ciekawostek. Mimo piknikowej atmosfery zostali w Bielsku-Białej gorąco przyjęci, najbardziej znane refreny tradycyjnie zostały odśpiewane z publicznością.Koncert Dżemu - 06.06.2015 · fot. Lucjusz Cykarski / Bielskie Centrum Kultury


Na zakończenie święta stolicy Podbeskidzia pod Dębowcem zagrała fabryka przebojów ze Szwajcarii. W tym roku wystąpiła w Polsce tylko raz - właśnie w Bielsku-Białej. DJ Bobo przyjechał z trzyosobowym zespołem i trójką wokalistów i jednocześnie tancerzy. Akustyczna perkusja, elektryczna gitara i instrument klawiszowy - ten zestaw instrumentalny sprawił, że DJ Bobo zabrzmiał naturalnie i popowo. Oprócz jego największych przebojów usłyszeliśmy kilka coverów. Artyści na scenie dawali z siebie wszystko, co bardzo doceniła publiczność, odśpiewując i entuzjastycznie przyjmując kolejne piosenki. Wielkie brawa otrzymał po odczytanym w języku polskim przywitaniu. Największe przeboje takie jak Chihuahua i There is a party - zostawił na koniec. Przed ostatnim bisem zespół (podobnie jak dwa dni wcześniej Golec uOrkiestra) zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie na tle publiczności.

Koncert DJ Bobo - 07.06.2015 · fot. Lucjusz Cykarski / Bielskie Centrum Kultury

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: Bielskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.