Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 marca 2015
  • wyświetleń: 2484

Chciał przekazać 100 złotych łapówki

Zatrzymany przez policjantów 37-letni kierowca Skody, chcąc uniknąć konsekwencji związanych z naruszeniem przepisów ruchu drogowego, chciał się wykupić łapówką.

W sobotę tuż przed 12.00, na ul. Kwiatkowskiego, kierujący Skodą nie zastosował się do znaków drogowych, przekroczył linię ciągłą, łamiąc przepisy ruchu drogowego. Policjanci z drogówki zatrzymali sprawcę do kontroli drogowej. Sprawa - jak wiele podobnych - zakończyłaby się mandatem lub skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie sprawcy tych wykroczeń, gdyby nie zachowanie samego zatrzymanego. Mężczyzna próbował przekupić policjantów, usiłując im wręczyć 100 złotych łapówki. Nie reagował na pouczenia, że popełnia w ten sposób poważne przestępstwo. W efekcie bielszczanin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W niedziele usłyszał zarzuty i został doprowadzony do prokuratury. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Teraz zatrzymany odpowie nie tylko za popełnione wykroczenia, ale także za próbę przekupstwa policjantów. Konsekwencją jego czynów może być nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.