bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 marca 2015
  • wyświetleń: 1273

Będą sprawdzać przebieg wyborów

W Bielsku-Białej powstał Ruch Kontroli Wyborów, który ma na celu czuwanie nad prawidłowym przebiegiem procesu wyborczego podczas zbliżających się wyborów prezydenckich i parlamentarnych.

Ruch Kontroli Wyborów ma skupiać osoby, które chcą się zaangażować w proces wyborczy, nadzorując prawidłowy przebieg wyborów w komisjach wyborczych jako członkowie tychże komisji, mężowie zaufania lub wolontariusze, którzy będą przekazywać wyniki do niezależnej centrali RKW, po uprzednim wywieszeniu protokołów głosowania w lokalach wyborczych. Ma to na celu zapobiec zmanipulowaniu wyborów oraz przekazaniu fałszywych i zmanipulowanych danych w ogólnopolskich mediach publicznych i komercyjnych do naszego społeczeństwa.

Aktualnie organizowana jest grupa osób, które podczas wyborów będą czuwać nad całym procesem wyborczym oraz "przypilnują" przekaz prawidłowych danych z komisji wyborczej do centrali Ruchu Kontroli Wyborów. - Współpracujemy ze wszystkimi organizacjami poza rządowymi i osobami, którym zależy na uczciwym przebiegu procesu wyborczego - mówi Rafał Bargiel, członek Ruchu Kontroli Wyborów w Bielsku-Białej.

Spotkania lokalnej grupy i zapisy do RKW odbywają się w Barze Wieniawa przy ul. Barlickiego 19. Kontakt mailowy: rkw.bielsko@gmail.com.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.