Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 marca 2015
  • wyświetleń: 1056

Oszukał 87-letnią bielszczankę

Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż naciągają starszych ludzi. Tym razem oszczędności swojego życia straciła 87-letnia bielszczanka, która uwierzyła, że rozmawia przez telefon z chrześniakiem.

Wciąż dochodzi do kolejnych prób wyłudzania pieniędzy, tzw. "metodą na wnuczka", modyfikowaną przez sprawców pod różnymi legendami. Ofiarą oszustwa padają zazwyczaj starsze osoby. Tak było kilka dni temu w Bielsku-Białej. Oszust podający się za chrześniaka bielszczanki, wyłudził od niej 5500 złotych. Początkowo, gdy kobieta odebrała telefon, zorientowała się, że może mieć do czynienia z oszustem. Poinformowała go o tym twierdząc, że słyszała o podobnych przypadkach w czasie nabożeństw w kościele. Oszust był jednak na tyle przekonujący, że udało mu się wyłudzić gotówkę.

Po raz kolejny policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. Wyobraźnia oszustów nie zna granic, a wykorzystują oni najczęściej zaufanie, chęć pomocy, litość i "dobre serce" ludzi. Każdy, kto zetknie się z takim sposobem działania przestępców powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numer: 997 lub 112. Pamiętajmy, że szybkie powiadomienie policji przyczyni się do zatrzymania oszustów i przerwania ich przestępczej działalności.

- Jednocześnie apelujemy do dzieci i młodzieży o przekazanie naszych rad starszym rodzicom, babciom i dziadkom, którzy często pozostają sami w domu, a przez to narażeni są na działanie oszustów, domokrążców i innych przestępców - mówi nadkomisarz Elwira Jurasz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.