Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 marca 2015
  • 20 marca 2015
  • wyświetleń: 2899

Pożar budynku przy ulicy Mglistej

Dziesięć jednostek straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru garażu w budynku jednorodzinnym mieszczącym się w Bielsku-Białej przy ulicy Mglistej. Nikt nie został ranny.

Pożar stodoły przy Cieszyńskiej
Akcja straży pożarnej - zdjęcie archiwalne · fot. bielsko.info


W czwartek o 20.30 pożar zauważyła lokatorka jednego z mieszkań. Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce, przed budynkiem znajdowały się cztery osoby, a z pomieszczenia garażu wydobywały się płomienie oraz zadymienie. Strażacy zbudowali linię gaśniczą, odłączyli instalację elektryczną oraz gazową. Ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych przystąpili do gaszenia w całości objętego pożarem garażu.

Równocześnie z prowadzoną akcją gaśniczą przeszukano wszystkie pomieszczenia w budynku pod kątem obecności osób poszkodowanych. Kolejni ratownicy weszli z linią gaśniczą do środka budynku w celu zabezpieczenia drzwi wejściowych do przyziemia i zabezpieczenia części mieszkalnej budynku przez zadymieniem i pożarem.

Po zlokalizowaniu i ugaszeniu pożaru przewietrzono pomieszczenia oraz wyniesiono spalone pozostałości po wyposażeniu. Wykonano pomiary kamerą termowizyjną. Po całkowitym oddymieniu stwierdzono, że na skutek działania wysokiej temperatury został naruszony i uszkodzony strop. Wezwano inspektora nadzoru budowlanego, która stwierdziła, że strop nie nadaje się do użytkowania. Pani inspektor sporządziła protokół zakazujący użytkowania pomieszczeń garażu oraz nad garażem. Działania zakończono o 23:38. Przyczynę pożaru ustala policja.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.