Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 marca 2015
  • wyświetleń: 6793

Zarębska prezesem Niezależnych.BB

16 marca odbyło się spotkanie założycielskie Stowarzyszenia "Niezależni.BB". Nowa organizacja kontynuowała będzie działalność komitetu wyborczego, który wystawił kandydatów w zeszłorocznych wyborach samorządowych w Bielsku-Białej.

niezależni.bb
Spotkanie założycielskie Stowarzyszenia "Niezależni.BB" · fot. niezalezni-bb.pl


Podczas zebrania przyjęty został statut nowej organizacji oraz wybrane zostały władze. Prezesem Niezależnych.BB została radna Małgorzata Zarębska. W skład pięcioosobowego Zarządu weszli także Jolanta Reisch-Klose, Robert Socha, Michał Faber i Jarosław Zięba. W najbliższym czasie Stowarzyszenie zostanie zarejestrowane w odpowiednim sądzie.

Stowarzyszenie ma już przygotowane plany działalności na najbliższy okres. Niezależni chcą nie tylko opiniować działalność władz miasta i proponować swoje rozwiązania w oparciu o przygotowany podczas wyborów program "3000 słów dla Bielska-Białej", ale chcą także m.in. wydawać gazetę, organizować różnego rodzaju imprezy (np. Raut Niepodległościowy) i włączyć się w działalność charytatywną.

W najbliższym czasie Niezależni.BB skupią się przede wszystkim na wyborach do rad osiedli, które odbędą się 10 maja. - Nie zamierzamy zawiązywać komitetu wyborczego, lecz wspierać kandydatów, za którymi nie stoją żadne partie polityczne. Zapewnimy im wsparcie merytoryczne i organizacyjne w trakcie kampanii - mówi Prezes Małgorzata Zarębska. Szczegóły oferty Niezależnych związanej z tymi wyborami zostaną przedstawione na stronie internetowej Stowarzyszenia www.niezalezni-bb.pl jeszcze w marcu.

Niezależni.BB powstali jako komitet przed zeszłorocznymi wyborami samorządowymi wystawiając kandydata na prezydenta oraz radnych Bielska-Białej. Komitet zyskał kilkunastoprocentowe poparcie wyborców, a Janusz Okrzesik dotarł do drugiej tury wyborów prezydenckich uzyskując w nich 40 proc. głosów. W Radzie Miejskich Niezależnych.BB reprezentuje Małgorzata Zarębska.

- Szanujemy werdykt wyborców, którzy na kolejne lata powierzyli miasto w ręce dotychczasowej ekipy z Jackiem Krywultem na czele, ale to nie znaczy, że przez najbliższe cztery lata będziemy tylko bezczynnie się przyglądać i krytykować poczynania władz - mówił podczas zebrania założycielskiego Stowarzyszenia Janusz Okrzesik. - Rozwój miasta i powodzenie jego mieszkańców zależy nie tylko od głosowania raz na cztery lata, lecz przede wszystkim od codziennej aktywności obywateli. My chcemy być aktywni i do tej aktywności zachęcać innych. - uzasadniał lider Niezależnych.BB decyzję o przekształceniu komitetu wyborczego w stowarzyszenie.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.