Wiadomości

  • 18 marca 2015
  • 22 marca 2015
  • wyświetleń: 23866

Stalownik popada w ruinę - wideo

Czy budynek dawnego Szpitala Miejskiego na zboczu Łysej Góry przestanie istnieć? W ostatnich dniach wyburzono budynki kotłowni, prosektorium, pralni. Degradacja samego "Stalownika" ciągle postępuje.Czy Stalownik podzieli losy biurowca Fiata, który zniknął z powierzchni ziemi w 2008 roku? Być może do tego dojdzie. W ostatnich dniach na zlecenie prywatnego właściciela nieruchomości wyburzono dolny kompleks budynków, w których znajdowała się m.in. kotłownia i prosektorium.

Okazuje się, że podobnie jak w przypadku "szkieletora" Fiata, budynek dawnego Szpitala Miejskiego przy ulicy Stalowej ma wielu sympatyków. Jednym z nich jest Paulina Duda z Bielska-Białej. Młoda bielszczanka założyła na Facebooku stronę "Stalownik. Ocalić od zapomnienia."

- To dobra nazwa dla strony, ponieważ naprawdę chciałam uratować budynek. Pisałam nawet w tej sprawie do prezydenta miasta o pomoc, jednak odpisał mi, że nie da rady z tym nic zrobić, bo jak wiadomo Stalownik jest w rękach prywatnych - mówi Paulina Duda.

stalownik
Paulina Duda i "Stalownik" w tle · fot. archiwum prywatne


Stronę "Stalownik. Ocalić od zapomnienia." polubiło już ponad 600 osób. Być może zdjęcia i filmy, które są zamieszczane na profilu, będą kiedyś tylko wspomnieniem po "Stalowniku"...

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.