Wiadomości
- 20 sierpnia 2011
- wyświetleń: 2672
Awanturowali się na basenie
Trzech nastolatków w wieku od 15-17 lat zatrzymali w czwartek po południu policjanci z bielskiego oddziału prewencji wraz z pracownikami ochrony. Sprawcy wszczęli awanturę na kąpielisku przy ul. Konopnickiej, w czasie której grozili ochroniarzom śmiercią, wymachując rozbitymi butelkami.
Około 16.00 policjanci zostali wezwani na interwencję na bielskie kąpielisko, gdzie grupa młodych osób wszczęła awanturę. Nietrzeźwi nastolatkowie raczyli się piwem, zachowywali się głośno i wulgarnie. Zaczepiali inne osoby i prowokowali je do bójki. Kiedy interwencję podjęli pracownicy ochrony, trzej najbardziej agresywni sprawcy rozbili butelki po piwie i trzymanymi w rękach, tzw. „tulipanami” grozili ochroniarzom.
Policjanci wspólnie z pracownikami ochrony szybko obezwładnili awanturników i ich zatrzymali. Badanie alkomatem wykazało, że sprawcy byli nietrzeźwi. 17-latek trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie gróźb karalnych grozi mu do 2 lat więzienia. Jego dwaj nieletni koledzy zostali przewiezieni do Policyjnej Izby Dziecka. Pozostali uczestnicy awantury zostali wylegitymowani przez dzielnicowych.
W najbliższym czasie zostaną przeciwko nim skierowane wnioski do sądu o ukaranie, za zakłócanie porządku w miejscu publicznym, za co grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
Policjanci wspólnie z pracownikami ochrony szybko obezwładnili awanturników i ich zatrzymali. Badanie alkomatem wykazało, że sprawcy byli nietrzeźwi. 17-latek trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie gróźb karalnych grozi mu do 2 lat więzienia. Jego dwaj nieletni koledzy zostali przewiezieni do Policyjnej Izby Dziecka. Pozostali uczestnicy awantury zostali wylegitymowani przez dzielnicowych.
W najbliższym czasie zostaną przeciwko nim skierowane wnioski do sądu o ukaranie, za zakłócanie porządku w miejscu publicznym, za co grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
ZOBACZ TAKŻE
[FOTO] Strażacy z Bielska-Białej wicemistrzami województwa śląskiego w piłce nożnej
Motoambulans w Bielsku-Białej zdał pierwszy egzamin - 63 interwencje w pierwszym miesiącu
[FOTO] Zawał w autobusie MZK. Dzięki błyskawicznej akcji ratunkowej pacjent przeżył
Ebisu Sushi: Tradycyjne sushi w sercu Bielska-Białej. Teraz w nowej odsłonie
Pijany Turek bez prawa jazdy zatrzymany w Jaworzu. Auto nie miało ważnego OC
Obława na poszukiwanych w Bielsku-Białej. Policja zatrzymała 22 osoby w dwa dni
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









