bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 2302

Awanturowali się na basenie

Trzech nastolatków w wieku od 15-17 lat zatrzymali w czwartek po południu policjanci z bielskiego oddziału prewencji wraz z pracownikami ochrony. Sprawcy wszczęli awanturę na kąpielisku przy ul. Konopnickiej, w czasie której grozili ochroniarzom śmiercią, wymachując rozbitymi butelkami.

Około 16.00 policjanci zostali wezwani na interwencję na bielskie kąpielisko, gdzie grupa młodych osób wszczęła awanturę. Nietrzeźwi nastolatkowie raczyli się piwem, zachowywali się głośno i wulgarnie. Zaczepiali inne osoby i prowokowali je do bójki. Kiedy interwencję podjęli pracownicy ochrony, trzej najbardziej agresywni sprawcy rozbili butelki po piwie i trzymanymi w rękach, tzw. „tulipanami” grozili ochroniarzom.

Policjanci wspólnie z pracownikami ochrony szybko obezwładnili awanturników i ich zatrzymali. Badanie alkomatem wykazało, że sprawcy byli nietrzeźwi. 17-latek trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie gróźb karalnych grozi mu do 2 lat więzienia. Jego dwaj nieletni koledzy zostali przewiezieni do Policyjnej Izby Dziecka. Pozostali uczestnicy awantury zostali wylegitymowani przez dzielnicowych.

W najbliższym czasie zostaną przeciwko nim skierowane wnioski do sądu o ukaranie, za zakłócanie porządku w miejscu publicznym, za co grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.