Wiadomości

  • 17 marca 2015
  • wyświetleń: 2634

Policyjna "dyskoteka" na drogach

Policjanci z drogówki wspierani przez mundurowych z prewencji i referatu antynarkotykowego, przeprowadzili w sobotnią noc akcję "Dyskoteka". Działania skierowane były przeciwko nietrzeźwym kierowcom oraz kierującym pod wpływem środków odurzających.

dyskoteka
Kontrola drogowa podczas akcji o kryptonimie "dyskoteka" · fot. KMP Bielsko-Biała


Zadaniem policjantów było wykrycie przedmiotów i środków, których posiadanie jest nielegalne, pochodzących z przestępstwa lub mogących służyć do jego popełnienia. Akcja została przeprowadzona w rejonie lokali rozrywkowych w mieście i powiecie. Podczas działań użyto urządzenia do wykrywania narkotyków, który pozwala na wykrycie w ślinie badanego środków odurzających.

W czasie działań przebadano blisko 1400 kierujących. Zatrzymano 3 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę "na podwójnym gazie" oraz jednego, który kierował samochodem pod wpływem środków odurzających. 22-latek kierujący mercedesem został zatrzymany przez patrol z drogówki tuż przed 1.00 na czechowickiej ul. Legionów. Dodatkowo w czasie przeszukania 20-letniego pasażera tego pojazdu, policjanci odnaleźli marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany. Za posiadanie środków odurzających grozi mu do 3 lat za kratami.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.