Wiadomości

  • 16 marca 2015
  • 19 marca 2015
  • wyświetleń: 7761

Policja zlikwidowała "dziuplę" - foto

Policjanci z wydziału kryminalnego wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zlikwidowali "dziuplę" samochodową, do której sprowadzano części i podzespoły samochodów kradzionych we Francji, Anglii i Polsce. Odzyskano akcesoria samochodowe o wartości ponad 220.000 złotych.

Policja zlikwidowała "dziuplę" · fot. KMP Bielsko-Biała


Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej namierzyli "dziuplę" samochodową, do której trafiały części i podzespoły skradzionych aut. Trop wiódł do jednej z podbielskich miejscowości, gdzie 36-letni mężczyzna pod pozorem prowadzenia legalnej działalności, zajmował się obrotem skradzionymi częściami samochodowym.

Policjanci wkroczyli do akcji. W czasie przeszukania firmy odnaleźli i zabezpieczyli elementy i podzespoły 65 samochodów różnych marek, m.in.: Citroen, Renault, Peugeot, BMW, Mercedes, Audi, Volkswagen, Hyundai, Kia, Seat, które zostały skradzione w ostatnim czasie w Anglii, Francji i Polsce. Wartość zabezpieczonego mienia oszacowano na ponad 220.000 złotych. Ponadto policjanci zabezpieczyli też Renaulta Mastera z 2010 roku o wartości 40.000 złotych, który nosił ślady przerobienia pól numerowych.

Wszystko wskazuje na to, że sprawca z działalności uczynił sobie stałe źródło dochodu. Odnaleziony pojazd, silniki i pozostałe podzespoły samochodowe zabezpieczono do dalszych badań identyfikacyjnych. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za przestępstwa te może spędzić w więzieniu najbliższe 5 lat. W sobotę bielski sąd objął go policyjnym dozorem.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.