Wiadomości

  • 13 marca 2015
  • wyświetleń: 3011

Nominacje dla bielskich teatrów

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił nominacje do Nagród Teatralnych "Złote Maski". W obecnej - 47. edycji do Złotej Maski kandydują przedstawienia premierowe zrealizowane w teatrach województwa śląskiego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia ubiegłego roku.

teatr polski
Teatr Polski w Bielsku-Białej · fot. bielsko.tv


Teatr Polski w Bielsku-Białej otrzymał siedem nominacji w sześciu kategoriach, m.in. za reżyserię, scenografię, role kobiece i męskie oraz role wokalno-aktorskie (Grażyna Bułka za rolę Hortensji w spektaklu "Zorba", Tomasz Lorek za rolę tytułową w spektaklu "Zorba", Daria Polasik za role tytułowe w spektaklach: "Ifigenia" i "Natasza", Kazimierz Czapla za rolę Gasparda de Coligny w spektaklu "Królowa Margot", Grzegorz Policiński za scenografię do spektakli: "I have a dream", Agata Skwarczyńska za scenografię do spektaklu "Królowa Margot" oraz Witold Mazurkiewicz za reżyserię spektaklu "Zorba").

Teatr Lalek Banialuka otrzymał nominację w kategorii "Spektakl dla młodych widzów" za przedstawienie "Pierścień i róża" Williama M. Thackeray’a w reżyserii Pawła Aignera. Gala wręczenia nagród odbędzie się 30 marca 2015 r. o godz. 18.00 w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj