Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 marca 2015
  • wyświetleń: 2581

Poseł pyta ws. opłat na obwodnicy

W czwartek informowaliśmy o ministerialnych planach włączenia wschodniej obwodnicy Bielska-Białej do systemu viaTOLL. Już pod koniec stycznia Stanisław Szwed złożył zapytanie poselskie w tej sprawie do Minister Infrastruktury i Rozwoju.

s69
Obwodnica wschodnia Bielska-Białej · fot. bielsko.info


Poseł Stanisław Szwed nie ukrywa obaw, że w związku z wejściem w życie systemu viaTOLL na wschodniej obwodnicy Bielska-Białej, istnieje realne ryzyko przeniesienia ruchu samochodów ciężarowych i autobusów do centrum Bielska-Białej.

- Taki stan rzeczy może wywołać wiele negatywnych konsekwencji poczynając od zakorkowania miasta, szybszej zużywalności dróg, a na bezpieczeństwie mieszkańców kończąc - zaznacza poseł Stanisław Szwed.

Parlamentarzysta klubu Prawa i Sprawiedliwości chce dowiedzieć się od minister Marii Wasik, czy Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zamierza uwzględnić fakt, że ruch samochodów ciężarowych może przenieść się do centrum Bielska-Białej. Stanisław Szwed zapytał również o konsultacje projektu z lokalnym samorządem, a także czy jest możliwe wstrzymanie wprowadzania systemu viaTOOL na 11-kilometrowym odcinku obwodnicy.

Na razie nie ma odpowiedzi na zapytanie poselskie.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.