Wiadomości

  • 12 marca 2015
  • wyświetleń: 3029

Związkowcy dogadali się z dyrekcją!

Nie będzie strajku generalnego w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym! Związkowcy i dyrekcja doszli do porozumienia w sprawie ostatniego postulatu - podwyżek dla pracowników.

mzk, autobus,
Wszyscy pracownicy MZK otrzymają podwyżkę · fot. ab / bielsko.info


106 złotych brutto - tyle wyniesie podwyżka na każdego pracownika MZK. - To kwota, która musi nas satysfakcjonować. Nie można powiedzieć, że czujemy niedosyt. Dyrektor na początku mówił, że nie da ani grosza na podwyżki, więc czujemy się wygrani. Doszliśmy do porozumienia i to jest sytuacja dobra dla nas wszystkich - mówi Piotr Łukowski, przewodniczący zakładowej Solidarności.

Podczas wczorajszych rozmów dyrektor przedstawił mniej satysfakcjonującą propozycję, Dopiero po kolejnej turze negocjacji ustalono porozumienie, które zostało spisane. Przypominamy, że pracownicy MZK domagali się 300 złotych brutto podwyżki. - Być może część załogi miała większe oczekiwania. Bierzemy za tą decyzję odpowiedzialność i będziemy musieli kolegom wytłumaczyć, dlaczego jest taka kwota podwyżki, a nie inna - dodaje Piotr Łukowski.

Wcześniej związkowcy doszli do porozumienia w sprawie innych postulatów, m.in. poprawy warunków socjalnych oraz możliwości korzystania z firmowych parkingów.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.