Wiadomości

  • 11 marca 2015
  • wyświetleń: 1572

Policja o zachowaniach na drodze

Jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak unikać zagrożeń w ruchu drogowym oraz jakie konsekwencje grożą za złamanie prawa, dowiedzieli się uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego BTS Rekord w Bielsku-Białej, których odwiedził mł. asp. Bartłomiej Kapias z bielskiej drogówki.

policja, edukacja
Policyjna prelekcja w SMS BTS Rekord · fot. KMP Bielsko-Biała


Uczniowie wysłuchali porad, jak bezpiecznie zachowywać się w drodze do szkoły i w czasie powrotu do domu. Najmłodsi bezbłędnie odpowiadali na pytania policjanta. Rozwiązywali zagadki dotyczące zasad obowiązujących w ruchu drogowym, a także doskonalili umiejętność powiadamiania służb ratunkowych oraz zdobywali wiedzę na temat zachowania się na miejscu zdarzenia. Obejrzeli także film o podstawowych przyczynach wypadków drogowych.

Mł. asp. Bartłomiej Kapias zachęcał najmłodszych do bezpiecznych zachowań na drodze oraz noszenia elementów odblaskowych. Na zakończenie spotkania przekazał uczniom odblaskowe opaski.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.