Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 marca 2015
  • wyświetleń: 1299

Zlikwidowali szajkę oszustów

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wspólnie ze śledczymi z sekcji do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, rozbili czteroosobową szajkę oszustów.

Z ustaleń wynika, że na czele przestępczej szajki stał 50-latek z Tychów, który wspólnie z 47-latką z powiatu cieszyńskiego dostarczał kredytobiorcom sfałszowane zaświadczenia. Sprawcy wyszukiwali starsze osoby, głównie emerytów chętnych do zaciągnięcia pożyczki, którzy z uwagi na niski dochód nie mieli zdolności kredytowej. Obiecywali im pomoc w załatwieniu formalności bankowych. Wczoraj w ręce policjantów wpadli zarówno organizatorzy tego procederu, jak i dwie osoby w wieku 55 i 64 lat, które zamierzały zaciągnąć kredyty na podstawie fałszywych zaświadczeń.

Z przedłożonych w banku dokumentów wynikało, że sprawcy osiągali miesięczny dochód z tytułu świadczenia emerytalnego w wysokości blisko 5 tysięcy złotych, podczas gdy rzeczywista kwota ich świadczenia wynosiła nieco ponad 700 zł. Z tak spreparowanymi dokumentami oszuści usiłowali wyłudzić kredyt na kwotę ponad 50 tys. zł. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszeli zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje teraz prokurator i sąd. Sprawa jest rozwojowa i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań osób powiązanych z oszustami.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.