Wiadomości

  • 10 marca 2015
  • wyświetleń: 1106

Napadał na sklepikarzy i barmanów

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 18-latka, który jest podejrzany o liczne rozboje i kradzieże. Sprawca podawał się za kolekcjonera banknotów. Okradał sklepikarzy i barmanów pod pretekstem wymiany pieniędzy na nowe i niezniszczone.

Policjanci pracowali nad sprawą rozbojów i kradzieży, do których od pewnego czasu dochodziło w sklepach i lokalach gastronomicznych w centrum Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic. Sprawca, który odwiedzał placówki handlowe, podawał się za kolekcjonera banknotów. Prosił o wymianę zniszczonego banknotu stuzłotowego na nowy twierdząc, że chce go umieścić w swoim kolekcjonerskim klaserze. Gdy tylko zobaczył w ręku sprzedawcy gotówkę, wyrywał pieniądze, odpychał ofiarę i wybiegał ze sklepu.

Kryminalni sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich doprowadzić do rabusia. Gromadzili dowody i skrupulatnie analizowali podobne sprawy. Ostatecznie doprowadziło ich to do ustalenia, że związek ze zdarzeniami może mieć dobrze im znany 18-latek. Wczoraj sprawca został zatrzymany. W czasie wizji lokalnej ustalono, że m.in. 25 lutego okradł on w ten sposób barmankę w lokalu na bielskiej ul. Wzgórze. Odepchnął kobietę, a następnie skradł 100 zł. Podobnie było 28 lutego w czechowickim sklepie warzywnym przy ul. Jagiellońskiej, gdzie wyrwał z rąk ekspedientki gotówkę. Tego samego dnia okradł także 15-latka, który w bielskim sklepie motoryzacyjnym zastępował przez moment za ladą swojego ojca. Napastnik zagroził nastolatkowi użyciem noża, po czym skradł z kasy 100 zł.

W połowie lutego okradł właściciela bielskiego sklepu przy ul. Piastowskiej. W chwili, gdy mężczyzna wyjął z kasy plik banknotów, aby na prośbę klienta wybrać nowe, niezniszczone stuzłotówki, rabuś wyrwał z jego rąk gotówkę - w sumie 1000 zł - i uciekł ze sklepu. Zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie także inne, podobne kradzieże, których dopuścił się w bielskich i czechowickich sklepach. Dzisiaj usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje teraz prokurator i sąd.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.